מומחה לטיפולי שורש – מדוע לעשות טיפול שורש אצל מומחה?

"מדוע לעשות טיפול שורש אצל מומחה כשאפשר לבצע טיפול שורש גם במרפאה הרגילה?" – זוהי אחת השאלות  הנפוצות ביותר שאני פוגשת במרפאה.

הסיבה הפשוטה היא שלכל שן יש את הייחוד שלה. האנטומיה משתנה משן לשן. זאת אנו מגלים לעיתים תוך כדי טיפול.

לעיתים קרובות, לא יהיה ניתן להציל את השן ללא מעורבות של מומחה לטיפולי שורש. במקרים אחרים, מדובר בכלל בחידושי טיפולי שורש – זהו טיפול שמחייב גישה מקצועית ומנוסה יותר וטכנולוגיה מתקדמת.

סיכויי ההצלחה טובים יותר כשאתה מגיע למרפאת מומחה לטיפול שורש

רופא השיניים שלך, כמו גם אני כמומחית לטיפולי שורש, רוצים לספק לך את סיכויי ההצלחה הטובים ביותר. במקרים רבים, רופא שיניים יודע שאחוז ההצלחה של טיפול שורש על ידי מומחה גבוה יותר ולכן דואג להפנות למומחה כמוני.

מומחה לטיפולי שורש יוצר תוצאה ארוכת טווח – הסיכוי שתצטרך טיפול חוזר קטן ב20-30% כשאתה פונה למומחה. כתוצאה מכך, אין צורך לחזור כמה פעמים על אותו טיפול ולעבור שוב ושוב את תהליך טיפול השורש, המבנה, כתר או גשר חדש.

רופא השיניים מבצע טיפול שורש אחד לשבוע ואילו אני כמומחית לטיפולי שורש מבצעת בין 30-40 טיפולי שורש במהלך שבוע למה לעשות טיפול שורש אצל מומחה?

עבודה אחד. הניסיון המצטבר הוא עצום.

בנוסף, מומחה לטיפולי שורש יכול להציל את השן, בעוד שרופא שיניים רגיל יכול להגיע למסקנה שמדובר בעקירה – ויש עשרות אלפי מקרים שהם הוכחה לכך.

מבחינתי, שיתוף הפעולה עם הרופא המטפל הוא קריטי. הרופא יודע שכשהוא ישלח אליי מטופל לטיפול שורש ב-100% מהמקרים המטופל חוזר אליו. אני דואגת באופן אישי שכל מטופל חוזר לאותו הרופא – מתוך מחויבות אישית שתהיה המשכיות לטיפול וגם כמחויבות אישית לרופא המפנה.

התמחות ארוכת שנים והכרות עם שיטות מתקדמות

כדי להבין יותר את ההבדל בין טיפול שיניים אצל הרופא המטפל ובין טיפול שורש אצל מומחה, אספר קצת על תהליך ההכשרה שלי.

להתמחות בטיפולי שורש, הלוא היא אנדודנטיה, מתקבלים כיום מדי כמה שנים רק אנשים בודדים מכל רחבי הארץ. כשאני הייתי סטודנטית, היו מקבלים ללימודים בתחום רק 5 אנשים באוניברסיטת תל אביב בהדסה ירושלים, אחת לשנתיים.

היום נוספו שני מקומות נוספים את ההתמחות, בתל השומר וברמבם בחיפה, אבל עדיין מדובר בקומץ של מומחים. בסך הכל יש בישראל רק 150 מומחים בטיפולי שורש וזהו מספר קטן מאד.

ההתמחות בטיפולי שורש כוללת שלוש וחצי שנים ארוכות של התנסות בלתי פוסקת ולימודים ברמה הגבוהה ביותר. במהלך הלימודים פגשנו במקרים הקשים ביותר של טיפולי שורש, למדנו מהמרצים הטובים ביותר בארץ ובעולם ונסענו להשתלמויות בחו"ל.

גם היום, בתור מומחית לטיפולי שורש, אני ממשיכה לנסוע לכנסים ולהשתלמויות על מנת להתעדכן כל הזמן במה שמתרחש ומתפתח בתחום, להכיר שיטות חדשות, ללמוד על טכנולוגיות מתקדמות שיסייעו לנו בטיפולים ולהכיר עוד מקרים שיכולים להעשיר את הפעילות שלי כמומחית.

בעקבות הניסיון שצברתי, אני עובדת בשיתוף פעולה עם מומחים בתחומים נוספים. במהלך העבודה שלי אני מתייעצת, בודקת ומשתפת פעולה עם מומחים מתחומים רפואיים נוספים – וכך מציעה למי שמגיע אליי טיפול מקיף מאד.

מכשור מתקדם וסטריליזציה – ברמה הגבוהה ביותר.
 

כמומחית לטיפולי שורש אני מקפידה לרכוש את המכשור המתקדם ביותר כיום בתחום האנדודוטיה.  רופא שיניים רגיל אינו מתעדכן במכשור המשויך דווקא לטיפולי השורש, ואילו מרפאת מומחים כמו מרפאתנו מתעדכנת בכל מערכת חדשה שיוצאת. לדוגמה, המיקרוסקופ שבו אני משתמשת במרפאה הוא מיקרוסקופ יקר ומתקדם שלא תמצאו במרפאה רגילה.

כל כנס, כל טכנולוגיה, כל שיטה שיוצאת – אני דואגת ללמוד ולהשתלם בכל פעם מחדש. אנחנו חייבים להיות מעודכנים כל הזמן. בנוסף, המכשור נשמר במרפאה ברמת סטריליזציה גבוהה ביותר, בסטנדרטים הכי גבוהים בעולם. זאת כדי להבטיח שהמטופל יהנה מטיפול נטול סיכונים ולא יהיה חשוף לבעיות בהמשך הדרך.

המלצות לפני טיפול שורש  (עם קצת הומור) 

אז הנה לכם כמה סיבות מדוע לא כדאי להתייעץ עם מי שעבר טיפול שורש חוץ מהמומחה שהולך לבצע את העבודה

הניסיון של אחרים איננו רלוונטי או לפחות לא אמור להיות ביחס למקרה שלכם, וזאת מהסיבה הפשוטה של "כל אחד והפה שלו" 
 
זה סתם מכניס ללחץ מיותר ולא תורם להרגשה טובה לדבר עם כאלה שלא עברו טיפול שורש אצל מומחה.
 
זה לא משנה את העובדה שאתם צריכים לעשות את הטיפול ואין דרך להמנע מזה לכן אין סיבה לדבר עם עוד מישהו, ולדמיין הרבה דמיונות מיותרים.
 
אתם בחרתם רופא מתמחה ומיומן יותר בסוג טיפולים אלו וזה אומר שהחוויה שלכם תהיה שונה וחיובית 
 
את רוב הטיפולים אפשר לסיים בפגישה אחת. (כמובן, אם מטפלים אצל מומחה לטיפולי שורש) 
 
בלי כאבים- באחריות! שוב, אם אתם אצל מומחה לטיפול שורש, הכאב לא יהיה פקטור עבורכם!
 
במקרה של חרדה קיצונית- תקחו כדור vaben שעה לפני הטיפול או תבקשו טיפול עם גז צחוק. 
 
 
 
גלילה למעלה