כמה עולה טיפול שורש אצל מומחה?

הרבה מאד אנשים דוחים טיפולי שיניים חשובים בגלל סוגיית המחיר, כך גם בכל הקשור לטיפולי שורש – וחבל. השאלה המנחה היא כמה עולה טיפול שורש, אבל זו לא השאלה החשובה בהקשר זה.

израиль клиника лечение корней

שמעתם פעם את הביטוי "זול שווה יקר"?

לפעמים אני חושבת שאת הביטוי הזה המציאו במיוחד לתחום רפואת השיניים. המיתוס הוא שטיפולי שיניים הם יקרים ושהיום הם מוצר שמתאים רק למי שיש באמתחתו תקציב גדול. בעצם, היום אפשר להנות מטיפולי שיניים במחירים נוחים יותר ופחות, רק צריך לשאול את השאלות הנכונות ולוודא שאתם בוחרים במומחה מקצועי והגון.

טיפול שורש – אבן היסוד של כל עבודת שיקום

טיפול שורש הוא הבסיס לכל עבודת שיקום פה. אחרי סתימות, עקירות, הזנחה של השיניים, טיפול השורש מנקה ומסלק את הגורמים שעלולים לסבך עוד יותר את מצב השיניים ולהפוך את עבודת השיקום לרחבה אפילו עוד יותר.
השאלה כמה עולה טיפול שורש היא אמנם חשובה, אבל חשוב גם להבין שטיפול שורש בידי מומחה הוא אבן יסוד לעבודת שיקום טובה יותר. אם הטיפול לא יהיה איכותי, אולי בשל הבחירה ברופא שמחיריו זולים מאד, כל מה שנעשה ילך לאיבוד. בין היתר הכסף שהשקעתם, אך לא רק. עוגמת הנפש, הכאב והסבל יהיו גדולים יותר. טיפול שורש אצל מומחה הוא לא דבר זול, בהשוואה לרופא שיניים כללי, אך בסופו של דבר זהו הפתרון המשתלם ביותר.

מתי כדאי להשקיע? הנה כמה דוגמאות

דמיינו שעשיתם גשר גדול, הנתמך על מספר שיניים וטיפולי השורש מתחת לשיניים התומכות נכשלו – כל העבודה היקרה הלכה לאיבוד. במקרה הטוב, אפשר להציל את המצב על ידי טיפול דרך הכתר –שמתבצע אצל מומחה. במקרה פחות סימפטי יש לעקור את השן ולבצע הכל מחדש. אז האם זול הוא בסופו של דבר יקר? בהחלט!
דוגמה נוספת היא טיפול בשן קדמית. המון ילדים סובלים מטראומה בילדות שדורשת טיפול בשן הקדמית. טיפול לא נכון יכול לגרום להשחרה של השן ובלא מעט מקרים גם לסיבוכים קשים יותר. התוצאה היא לרוב אובדן של שן. תסכימו איתי שבאף גיל לא נעים לאבד שיניים ועוד פחות נעים לאבד שן קדמית.
אחרי אובדן השן, אנחנו נאלצים לבצע טיפולים יקרים כמו השתלות והתקנת כתרים ואלו לא תמיד מבטיחים תוצאה אסתטית רצויה.

לא רק חסכון בכסף – גם חסכון בזמן

השאלה כמה עולה טיפול שורש היא לא השאלה היחידה שעליכם לשאול. שאלה נוספת היא כמה עולה הזמן היקר שלכם. אצל מומחה לטיפולי שורש, רוב הטיפולים מבוצעים במהלך פגישה אחת. חסכון משמעותי בזמן וכן בהשקעה בבילוי הפחות נעים עוד פעם ועוד פעם אצל רופא שיניים.
מומחה לטיפולי שורש עובד בשיתוף פעולה עם מומחים אחרים ונעזר ביועצים בתחום. כתוצאה מכך, יש למומחה ראייה רחבה מאד של המצב והוא יכול להציע פתרונות שבסופו של דבר הופכים את הטיפול לקל ונעים יותר ובשורה התחתונה – גם זול יותר.

אז רגע – כמה בכל זאת עולה טיפול שורש?

התשובה אינה חד משמעית. המחיר המדויק של הטיפול נקבע רק על ידי הרופא לאחר בדיקה יסודית, שכוללת בדיקות רנטגן, בדיקות קליניות, מיקרוסקופ ושיחה עם המטופל. עלות הייעוץ היא 400 שקלים. אם יש צורך בטיפול, המחיר מתקזז עם עלות הטיפול.
בסקר שנערך בקרב 50 מומחים מאזור המרכז, נקבע כי המחירים לטיפול שורש נעים בין 2500-3500 שקלים ואילו חידוש טיפול שורש נע בין 3000-4000 שקלים בממוצע

לכל שאלה אנחנו כאן

גלילה למעלה