מה זה טיפול שורש עם מיקרוסקופ ?

 

רבות דובר על חשיבות הדיוק וההקפדה במהלך טיפול השורש. חשוב מאוד שבמהלך הטיפול רופא השיניים ינקה היטב את מוך השן ויסיר את כל הדלקת, ולאחר מכן חשוב כי תתבצע סתימה איכותית; כל פגם יביא לכישלון טיפול השורש. זוהי הסיבה מדוע תמיד מדגישים כי חשוב לבצע את טיפול השורש אצל רופא מומחה לטיפולי שורש (אנדודונט).

טיפול שורש עם מיקרוסקופ, הוא עוד סיבה טובה מדוע לעשות את הטיפול אצל אנדודונט. הרי רק אצלו תמצאו את המיקרוסקופ.

 

המיקרוסקופ עשה מהפכה של ממש בתחום רפואת השיניים האנדודונטית. המיקרוסקופ מאפשר לרופא המטפל לראות בצורה ברורה את השן – המיקרוסקופ מגדיל פי 30 והוא כולל גם תאורה. בזכות המיקרוסקופ ניתן לבצע באופן מדוייק וקפדני את העבודה העדינה של ניקוי תעלות השן.

הבעיות בטיפולי שורש

 

אחת הבעיות בטיפולי שורש היא המבנה המורכב של תעלות השן. הרופא המטפל עשוי לפספס תעלה וכך לדלג עלייה בטיפול. בזכות טיפול שורש מיקרוסקופי, המציג תמונה גדולה וברורה, לא מפספסים תעלות ומבצעים ניקוי יסודי ביותר.

 

אל תחשבו שטיפולי שורש עם מיקרוסקופ הם פתרון אשר רק מספק נוחות לרופא השיניים. טיפול שורש תחת מיקרוסקופ טיפולי משפר את איכות הטיפול ומעלה את אחוזי הצלחת טיפולי השורש בשיעור ניכר. כל הרופאים האנדודונטים יעידו כי המיקרוסקופ מאפשר להם לבצע דברים שלא ניתן היה לבצע בלעדיו.

 

חידוש טיפול שורש תחת מיקרוסקופ

 

מי שאינו עוסק ברפואת שינים, ומכיר רק את כותרת השן שהוא יכול לראות במראה, לפעמים אינו מודע למבנה המורכב של השן. לכל שן ישנו שורש אחד, שניים או שלושה, ולכל שורש ישנן מספר תעלות מספר תעלות וחלקן כמעט בלתי נראות. כל פספוס של תעלה עלול לגרום לכישלון הטיפול – המיקרוסקופ מונע מרופא השיניים לפספס תעלות.

במהלך טיפול שורש רופא השיניים משתמש במכשירים ייעודיים ומרחיב את התעלות, זהו אמנם חלק הכרחי בטיפול, אך הרחבה מוגזמת מחלישה את השן. בזכות טיפול שורש תחת מיקרוסקופ ניתן להימנע מהרחבת יתר, ובכך להבטיח את חוזק השן ועמידותה בפני סדקים ושברים.

 

השימוש במיקרוסקופ מתאים לצורך טיפול שורש וחידוש טיפולי שורש. למעשה אם אתם נדרשים לבצע חידוש טיפול שורש, ישנו סיכוי גבוה שאילו הטיפול הראשוני היה מתבצע עם מיקרוסקופ, הייתם נמנעים מלהגיע למצב שבו נדרש חידוש טיפול שורש.

במידה ואתם נזקקים לחידוש טיפול שורש, זה ככל הנראה בגלל שתעלות השן שלכם מורכבות ומפוצלות, ולכן הפעם חשוב להקפיד לבצע את הטיפול בצורה הנכונה, כלומר בעזרת חידוש טיפול שורש אצל אנדודונט אשר עובד עם מיקרוסקופ.

 

אין צורך להיות מודאגים מטיפול שורש תחת מיקרוסקופ טיפולי, להפך! כך תוכלו להיות בטוחים כי תקבלו תוצאות טובות יותר. השימוש במיקרוסקופ אינו כרוך בגרימת אי נוחות למטופל או סיכון כלשהו, ותמיד רצוי לבצע את טיפול השורש בעזרת מיקרוסקופ.

 

 

גלילה למעלה