שאלות ותשובות

ריכזנו כאן את כל השאלות שאנחנו שומעים שוב ושוב מהמטופלים שלנו

הרבה מאד אנשים דוחים טיפולי שיניים חשובים בגלל סוגיית המחיר, כך גם בכל הקשור לטיפולי שורש – וחבל. השאלה המנחה היא כמה עולה טיפול שורש, אבל זו לא השאלה החשובה בהקשר זה. 

שמעתם פעם את הביטוי "זול שווה יקר"?

לפעמים אני חושבת שאת הביטוי הזה המציאו במיוחד לתחום רפואת השיניים. המיתוס הוא שטיפולי שיניים הם יקרים ושהיום הם מוצר שמתאים רק למי שיש באמתחתו תקציב גדול. בעצם, היום אפשר להנות מטיפולי שיניים במחירים נוחים יותר ופחות, רק צריך לשאול את השאלות הנכונות ולוודא שאתם בוחרים במומחה מקצועי והגון. 

טיפול שורש – אבן היסוד של כל עבודת שיקום

טיפול שורש הוא הבסיס לכל עבודת שיקום פה. אחרי סתימות, עקירות, הזנחה של השיניים, טיפול השורש מנקה ומסלק את הגורמים שעלולים לסבך עוד יותר את מצב השיניים ולהפוך את עבודת השיקום לרחבה אפילו עוד יותר. 

השאלה כמה עולה טיפול שורש היא אמנם חשובה, אבל חשוב גם להבין שטיפול שורש בידי מומחה הוא אבן יסוד לעבודת שיקום טובה יותר. אם הטיפול לא יהיה איכותי, אולי בשל הבחירה ברופא שמחיריו זולים מאד, כל מה שנעשה ילך לאיבוד. בין היתר הכסף שהשקעתם, אך לא רק. עוגמת הנפש, הכאב והסבל יהיו גדולים יותר.

טיפול שורש אצל מומחה הוא לא דבר זול, בהשוואה לרופא שיניים כללי, אך בסופו של דבר זהו הפתרון המשתלם ביותר.

מתי כדאי להשקיע? הנה כמה דוגמאות

דמיינו שעשיתם גשר גדול, הנתמך על מספר שיניים וטיפולי השורש מתחת לשיניים התומכות נכשלו – כל העבודה היקרה הלכה לאיבוד. במקרה הטוב, אפשר להציל את המצב על ידי טיפול דרך הכתר –שמתבצע אצל מומחה. במקרה פחות סימפטי יש לעקור את השן ולבצע הכל מחדש. אז האם זול הוא בסופו של דבר יקר? בהחלט!

דוגמה נוספת היא טיפול בשן קדמית. המון ילדים סובלים מטראומה בילדות שדורשת טיפול בשן הקדמית. טיפול לא נכון יכול לגרום להשחרה של השן ובלא מעט מקרים גם לסיבוכים קשים יותר. התוצאה היא לרוב אובדן של שן. תסכימו איתי שבאף גיל לא נעים לאבד שיניים ועוד פחות נעים לאבד שן קדמית. 

אחרי אובדן השן, אנחנו נאלצים לבצע טיפולים יקרים כמו השתלות והתקנת כתרים ואלו לא תמיד מבטיחים תוצאה אסתטית רצויה. 

לא רק חסכון בכסף – גם חסכון בזמן

השאלה כמה עולה טיפול שורש היא לא השאלה היחידה שעליכם לשאול. שאלה נוספת היא כמה עולה הזמן היקר שלכם. אצל מומחה לטיפולי שורש, רוב הטיפולים מבוצעים במהלך פגישה אחת. חסכון משמעותי בזמן וכן בהשקעה בבילוי הפחות נעים עוד פעם ועוד פעם אצל רופא שיניים. 

מומחה לטיפולי שורש עובד בשיתוף פעולה עם מומחים אחרים ונעזר ביועצים בתחום. כתוצאה מכך, יש למומחה ראייה רחבה מאד של המצב והוא יכול להציע פתרונות שבסופו של דבר הופכים את הטיפול לקל ונעים יותר ובשורה התחתונה – גם זול יותר. 

אז רגע – כמה בכל זאת עולה טיפול שורש?

התשובה אינה חד משמעית. המחיר המדויק של הטיפול נקבע רק על ידי הרופא לאחר בדיקה יסודית, שכוללת בדיקות רנטגן, בדיקות קליניות, מיקרוסקופ ושיחה עם המטופל. עלות הייעוץ היא 300 שקלים. אם יש צורך בטיפול, המחיר מתקזז עם עלות הטיפול. 

בסקר שנערך בקרב 50 מומחים מאזור המרכז, נקבע כי המחירים לטיפול שורש נעים בין 2300-

3000שקלים ואילו חידוש טיפול שורש נע בין 2600-3500 שקלים בממוצע.

הסבר הרגעה מאת ד״ר לובה בר-סף

הסבר מאת ד״ר לובה בר-סף בסרטון: 

זו אכן שאלה שחוזרת על עצמה לא פעם בקרב המטופלים החדשים שלנו. למרות שבעבר ייתכן ועברת טיפול שורש בידי רופא השיניים הכללי המטפל בך, לא כל שן היא זהה. לכל שן אופי משלה. ייתכן ורופא השיניים איבחן כי לא יהיה ניתן להציל את השן ללא טיפול אצל מומחה אנדודנט.

לעתים קרובות, רופאי השיניים מפנים למרפאתנו כדי לחדש את טיפול השורש. חידוש טיפול השורש הוא טיפול הדורש מיומנות ואמצעים טכנולוגיים מתאימים. רופא השיניים מעוניין בסופו של דבר בסיכויי ההחלמה הטובים ביותר עבורך ומודע לכך שטיפול אצל מומחה יניב את התוצאות הטובות ביותר.

אנחנו דואגים ליחס טוב, דואג ומסור כפי שהתרגלת במרפאת השיניים בה אתה מבקר בדרך כלל. תהליך הטיפול כולו יוסבר שלב אחר שלב ולאחר הטיפול נדאג לתת מענה לכל בקשה ושאלה.

זוהי אחת הדילמות העיקריות בכל הקשור לטיפולי שורש והצלת השן. במרפאה שלנו, נקודת המוצא היא שחשוב להתייעץ ולבדוק היטב לפני שעוקרים את השן הטבעית. כל שן טבעית עדיפה על שתל או שיניים תותבות ואם עקרנו שן שאפשר להציל, אין דרך חזרה

הצלת השן הטבעית היא מבחינתנו תמיד הבחירה הראשונה, כי אין דבר – אפילו לא השתל או הגשר הטובים ביותר – שיכולים להחליף באמת את השן הטבעית שלך. תהליך השתלת שיניים הנו ארוך ויקר ולכן כדאי לבדוק ולהתייעץ לפני עקירה והחלפת השן בשתל.

אם רופא השיניים שלך ממליץ על עקירה, כדאי לשאול אותו האם ניתן להציל את השן בהליך אנדודנטי (טיפול שורש). במסגרת הטיפול, אנחנו מוציאים את החלק הפגוע בשן, הוא הרקמה הפנימית הרכה, וממלאים את החלל. השן מחלימה ויכולה לתפקד כמו כל שן אחרת, לרוב לשארית החיים. שיקום השן מבטיח לעיסה נוחה ומראה טבעי יותר.

כמומחים לטיפולי שורש, אנחנו מצליחים לא פעם להציל שיניים שנפגעו באופן קשה ולשקם אותן. רק כאשר אנחנו בטוחים שלא ניתן להציל את השן, יש לשקול חלופות כמו שתלים או גשר – תלוי במצבן של השיניים מסביב ומבנה העצם.

לא, זה לא כואב. ד״ר לובה בר-סף שולטת בטכניקות הרדמה בצורה מושלמת ולפני תחילת הטיפול מוודים שמטופל לא מרגיש כלום. רק במקרה שמאה אחוז הרדמה מתחילים בטיפול.

מלבד הבדיקה, הטיפול דורש בין אחת לשתי פגישות, כמו כן, מתבצעת בדיקת מעקב, חצי שנה לאחר הטיפול.

לעיתים תעלות השורש קשות לניקוי, לכן נותרים חיידקים שיכולים להתפתח לזיהום מחודש, שדורש ניקיון חוזר.

רמת כיסוי ההוצאה תלויה בהסכם שלכם עם חברות הביטוח

בדרך כלל, חברות הביטוח מחזירות יותר כאשר הטיפול נעשה אצל מומחה. אין לנו הסכמים עם חברות הביטוח, אבל מזכירות המרפאה תשמח לעזור במילוי הטפסים והגשת התביעה.
גלילה למעלה