כנס מנהיגות בארגון והנחיית ד”ר בר-סף לובה

 

ב2 בפברואר התקיים כנס מנהיגות לנשים, בבית רייזל בכפר סבא. כמאה נשים הגיעו מכל רחבי הארץ, לשמוע, להתרשם ולחלוק קושיות של מנהיגות: כיצד להנחיל ערכים לדור הבא, איך לשפר את

איכות חיי הפרט והקהילה, ובהרחבה, כיצד לקדם מטרות שחשובות למען טובת הכלל.

הכנס אורגן על ידי ד”ר בר-סף לובה, רופאת שיניים מומחית לטיפולי שורש, וסמנטה אמית, מאמנת מנהלים. במהלך הכנס הועברו הרצאות הבאות: הרצאה של דיני קופרשמיט- מרצה באוניברסיטה בנושא מעמד נשים ביהדות; הרצאה של הדס וילף- מאמנת אישית ועסקית ומנחת מועדון נשות העסקים של מועצת נשים כפר סבא; הרצאה של הילה אלחיאני- מנהלת תכנית זיקה בגן יבנה- זהות יהודית ישראלית קהילתית והרצאה של דנה סנדר מולה- מנהלת נציגות ישראלית של JWRP – ארגון בינלאומי המחזק קהילות יהודיות ברחבי העולם ומעצים את הקשר שלהן למדינת ישראל, לעם היהודי ולזהות יהודית, באמצעות עבודה עם אמהות-סוכנות השינוי במשפחה ובקהילה.

"אמהות עם מהות” היא עמותה שהוקמה בעקבות השתתפות במסע של ארגון JWRP הצורך נבע מההבנה שהקירוב לערכים הוא תהליך מתמשך שלא מתמצה בשבוע קצר. המסע הוא פרויקט דומה ל"תגלית" שמיועד לאמהות יהודיות מכל העולם, שמגיעות לארץ, מטיילות, שומעות הרצאות, לומדות, ומבלות כשהן מלוות בנשים ישראליות. בעמותה פועלות בעיקר מנשים שהשתתפו במסע, שהתאחדו לשמר את החוויות ולהמשיך את תהליך הלמידה וההתחברות לזהות היהודית. במסגרת זו הן מקיימות לאורך השנה פרויקטים משותפים: למען הקהילה, למשל, אחד הפרויקטים נערך בפורים בשנה שעברה, ארגון שליחת עשרות אלפי משלוחי מנות בכל הארץ, לשמח את אלה שמוגדברים בתור ״אנשים שקופים״, שלא מקבלים את תשומת ליבנו- שומרים, מאבטחים, שוהי מקלטים, מנקי רחובות וכו’. פרויקט נוסף הוא פרויקט השבת העולמית, במסגרתו נערכו קבלות שבת, הפרשות חלה, וטקסי הבדלה במקביל במוסדות בכל רחבי הארץ- בתי אבות, פנימיות , בתי כנסת, בבתים פרטיים ואפילו ברחובות.

הכתבה שפורסמה בעיתון "קול הכפר":

מרפאת טיפול שורש
גלילה למעלה