טיפול שורש עם מיקרוסקופ

תוכן העניינים

שינוי של מבנה הלסת לאחר מתיחת פנים

 

מתיחת פנים נועדה לשחזר את המראה הצעיר של אותו אדם, ואת תווי פניו המקוריים מצעירותו, עוד לפני שהעור הפך רפוי ושינה את כל מראה הפנים. השינוי הכי משמעותי שניראה לעין, מעבר להיעלמות או הפחתת הקמטים, הוא השינוי במבנה הפנים, ולרוב בלסת, בעצמות הלחיים, בסנטר ובצוואר. המתיחה של הפנים מרעננת את המראה שלהם ויכולה ליצור אפקט של מראה צעיר בכ-10 שנים או אפילו יותר. לכן אם אתם מרגישים שצורת הפנים שלכם, ובמיוחד הלסת שלכם כבר לא מתוחה ובעלת מבנה זוויתי וחד כמו פעם, אולי זה הזמן לשקול ניתוח מתיחת פנים. בייחוד לאחר טיפול שורש אצל מומחה כמובן.

 

 

כמה השפעה יש למבנה הלסת בפנים שלנו?

בעולם הטיפוח כל אור הזרקורים הולך לנושא הקמטים, העלמה שלהם, מילוי ומתיחה, והשוק מלא באמצעים שונים לטיפול בנושא הזה. אך מצד שני, גבר או אישה בעלי לסת לא זוויתית ועגולה, יכולים להיראות בוגרים מהגיל שלהם בכמה שונים טובות, גם אם אין להם אפילו קמט אחד בפנים. בנוסף מחסור בזוויתיות בלסת יכול לגרום למראה של פנים נפוחות ומלאות. הדבר הזה יכול להיגרם בעקבות מבנה מסוים של פנים עגולות, הצטברות של עור רפוי בלסת ובצוואר, ובעיקר השפעה של גיל והימתחות של העור.

 

בעולם האסתטיקה כיום, זהו דבר ידוע שלסת חדה וזוויתית היא אחד הגורמים הכי מושכים באדם מסוים, לא משנה אם זה גבר או אישה. זה יוצר מראה מלא ביטחון, מאריך את הצוואר ונותן לו מראה סקסי יותר, ובעיקר נותן מראה של עור פנים מתוח וצעיר יותר. בדיוק בגלל זה ניתן לראות גם גברים ונשים בגילאים צעירים פונים להזרקות של חומרי מילוי במטרה ליצור לסת זוויתית יותר. אז אם המצב שלכם הפוך והלסת שלכם הייתה כזו בעבר, דעו שניתן לשחזר את המראה הזה באמצעות מתיחת פנים.

 

 

האם מבנה הלסת משתנה פיזית?

לצד העובדה שהמבנה של הלסת משתנה ויזואלית, הוא אינו משתנה פיזית ולכן אין חשש לגרימת נזק במבנה הלסת, וזה אינו יכול לגרום למנשך בעייתי מבחינה דנטלית. מתיחת פנים אינה מתעסקת עם השכבות הפנימיות של הרקמות הרכות בפנים, והיא נעזרת רק בביצוע מתיחה של שכבות העור החיצוניות והחזרת השרירים בפנים למקומם הטבעי. מה שאומר שמיקום הלסת אינו משתנה, אך החיוך יכול להיראות מורם יותר, אם לפני כן הוא היה נפול ולא נמצא במקומו הטבעי.

 

 

האם יש צורך לחשוש מתוצאה לא טבעית?

השיטות החדשות לביצוע מתיחת פנים מאפשרות לבצע את הניתוח בצורה כזאת שהיא תורמת לשחזור מבנה הפנים כמו שהיה בעבר ובצעירותו של המטופל. הדבר מתבטא בצורה כזאת שהרופא המנתח מבצע שחזור של מיקום שרירי ההבעה בפנים, למקומם הטבעי ומתיחה של העור הרפוי והמיותר.

 

בעבר השיטה הייתה שונה ולא הייתה מיוחסת חשיבות לשרירי ההבעה בפנים, כאשר ההתרכזות הייתה על המתיחה של העור בלבד. לכן הדבר יצא תוצאות של מראה פנים מתוח מידי ומבט מופתע, או במקרה מאוד גרוע, שרירי פנים שנפגעו וחדרו מלפעול, מה שמנע מאותו אדם לבצע הבעות פנים פשוטות, כמו כיווץ הגבות או שחרור של שרירי החיוך.

 

כיום באמצעות השיטה החדשה למתיחת פנים, ניתן לראות הבדל משמעותי בתוצאות, שכן עדיין ניתן לראות תוצאה משמעותית, אבל הרופא המנתח משתדל לשמר את התוצאה טבעית ככל שניתן, ואם יצטרך לבחור במראה של פחות קמטים, או מראה טבעי יותר, הוא יבחר במראה טבעי יותר. בנוסף גם למטופלים כיום יש שליטה מלאה על הבעות הפנים שלהם, ואין יותר את האפקט של המראה המתוח. התוצאה כל כך טבעית עד כדי כך שאדם זר לא יוכל להבחין שהמטופל עבר תהליך מתיחת פנים כלל.

 

 

לאן הולך כל העור העודף?

אין מה לחשוש מהצטברות של עור עודף באזור הלסת והצוואר, מהסיבה שהמנתח פשוט חותך את העור העודף ומסיר אותו. ההסרה של העור העודף מתבצעת דרך שלושה חתכים קטנים שמבוצעים בצידי הפנים. לאחר ההחלמה לא יהיה ניתן להבחין בחתכים הללו מהסיבה שהם נמצאים באזורים חבויים שלא ניתן לראות בקלות. שני החתכים הראשונים ממוקמים ליד הרקות באזור קו השיער, והחתך השלישי ממוקם מתחת לסנטר, בצורה כזו שרק מי שימצא תחתכם יוכל להבחין בו. 

גלילה למעלה