טיפולי שורש לילדים בעלי בעיות ראיה

טיפולי שורש לילדים בעלי בעיות ראיה

טיפולי שורש לילדים בעלי בעיות ראיה

כשאנחנו באים לדבר על טיפולי שורש אצל ילדים, אנחנו מדברים למעשה על שני סוגים של טיפולי שורש. יש טיפולי שורש הנעשים בשיניים חלביות כאשר המטרה היא להציל את השן שיש לה עוד זמן עד שהיא תתחלף בשן חדשה וחשוב שלילד תהיה שן במקום כדי שיוכל לאכול וללעוס כמו שצריך. במקרים רבים השן החלבית אף תקבל בתום הטיפול כתר שיעניק לה הגנה כאשר המטרה היא לא רק בגלל הלעיסה אלא גם לצורך שמירת המקום של השן. כי אם המקום ייסגר בגלל תזוזה של שיניים אחרות שינצלו את החלל במקום של השן החלבית שנעקרה טרם זמנה, כבר לא יהיה מקום לשן החדשה לצמוח. (הגם שלזה ישנו פתרון בדמות שומר מקום אותו מתקינים בחניכיים באזורים בהם כבר לא היה מנוס מעקירה של השן כאשר חייבים לשמור את המקום לשן החדשה שצריכה לצמוח)

טיפולי השורש מהסוג השני שעושים אצל ילדים אלו הם טיפולי שורש בשיניים קבועות. כי מה לעשות גם אצל ילדים יש מקרים אשר בהם השיניים הקבועות נפגעו גם הם עד השורש ואין מנוס מביצוע של טיפול שורש.

טיפולי שורש אצל ילדים – רק אצל אנשי מקצוע מומחים

ככל שמדובר בטיפולי שורש אצל ילדים, חשוב לשים לב כי מדובר בתחום שהוא הרבה יותר מורכב ביחס לכל טיפול שורש אחר שנעשה בפה של אדם מבוגר.

אם תפנו אל איש מקצוע שאין לו את המקצועיות ואת המומחיות המתאימה, עלול להיגרם נזק בל יתואר כאשר זה עשוי לגרום לאיבוד של השן הקבועה. ואלו דברים שבהחלט קורים רק בגלל רשלנות של רופאים שחושבים שהם יודעים מה הם עושים.

מה הבעיה בטיפולי שורש בשיניים קבועות אצל ילדים?

אז כאן חשוב להבין. ממש כמו בנושא של בעיות ראייה אצל ילדים שמחייבת בחירה של אופטיקה המציעה מענה לילדים, אותו הדבר גם בתחום הזה של שיניים ובייחוד טיפולי שורש בשיניים של ילדים. קורה לא פעם והשן שנפגעה עד השורש עדיין לא השלימה את הצמיחה שלה והשורשים עדיין לא הגיעו למצב שהם אמורים להגיע. מה שאומר שטיפול השורש חייב להיעשות בהדרגה תוך מעקב קבוע אחר השן כדי לבדוק את מצבה. רק לאחר שהיא תשלים את הצמיחה שלה גם מבחינת השורשים אפשר יהיה להמשיך בטיפול השורש וכמובן גם להשלים אותה. את זה לא יודע כל רופא לעשות ולשם כך חובה לפנות אל רופא שיניים מומחה לתחום הזה של טיפולי שורש.

לגוף אין חלקי חילוף

אז כולנו מכירים את הסלוגן הזה של 'לגוף אין חלקי חילוף'. בכל מה שקשור לשיניים הדבר נכון אך ורק באופן חלקי, כי יש לנו שתי הזדמנויות עם השיניים. כדי ליהנות משיניים בריאות, חובה לשמור עליהם היטב ובעת הצורך לטפל רק אצל רופא מיומן ומקצועי.

גלילה למעלה